İçeriğe geç

Ortam Dezenfeksiyonu

Ortam Dezenfeksiyonu​

Günümüzde insanlar mevsimine göre yaşamlarının ortalama %80-90 arasını kapalı ortamlarda (ev,okul,ofis,araç,vb…) geçirmektedir. Kapalı ortamlardaki hava dış ortama göre 2-5 kat daha kirli durumdadır.

Solunan hava organik ve inorganik bir çok madde ile sağlıksız hale gelmektedir. Bu ortamlar bakteri ve virüslerin hava yoluyla bulaşmasına uygun ortamlardır.

Ortama belli periyodlarda ve uygun oranlarda verilen ozon yayılarak, oksidasyon gücü sayesinde havada karşısına çıkan patojenlerin(bakteri, virüs,mantar,vb..) hücre zarlarını parçalayarak yok eder. Patojenleri yok ettikten sonra ortam sıcaklığı,nem ve basınca bağlı olarak değişen kısa sürelerde(20-60 dakika) hammadesi olan oksijene dönüşür.

Havadan mikrop bulaşma riski olan yerlerde (restoran ve otel mutfakları, yemek firmaları,hastaneler,tuvaletler,vb..) ozon kullanımı hijyenik bir ortam sağlanması konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

 

Ortam dezenfeksiyonu nasıl yapılır?


Ortam dezenfeksiyonu ULV cihazı ile mekan içerisinde yapılır. ULV cihazı ile dezenfektan, her yüzeye gelecek şekilde püskürtülür. 1 – 2 saat aralığında kuruma için beklenir ve sonrasında ortam dezenfeksiyonu yapılan alan kullanıma açılır. İşlem sonrasında ortam dezenfekte alanı mikroorganizmalardan korunacaktır.

GÜVENLİ SU DEPOSU TEMİZLİĞİ İÇİN

Hemen bizimle iletişime geçin, en kısa sürede sizi arayalım.